Logo MB FILM

Jestem reżyserem, producentem i montażystą filmowym. Moja działalność w zakresie produkcji filmowej opiera się na pięciu filarach. Od wielu lat pracuję pod marką MB FILM Mateusz Bobek

  1. Kreacja – realizacja i produkcja teledysków. Reżyseria i produkcja krótkometrażowych filmów i seriali fabularnych, spotów i filmów reklamowych. Współpracuję z profesjonalistami z różnych dziedzin filmowej produkcji i postprodukcji. Więcej na kanale :

2. Montaż filmowy – wszystkie formy produkcji filmowej, telewizyjnej oraz wideo, w domenie Final Cut X. Specjalizuję się w dłuższych formach filmowych. Zapraszam do współpracy producentów i reżyserów oczekujących kreatywnego montażysty z wiedzą o strukturze narracji i budowie dramaturgii oraz znakomitym wyczuciu muzycznym. Montaż w domenie Final Cut X + Da Vinci Resolve (kolor). Podstawowe umiejętności również na oprogramowaniu Adobie i Avid. Więcej w moim portfolio.

Ostatni Bój – G. Gajewski. Montaż: MB FILM

3. Produkcja dokumentalna – scenariusze, reżyseria, produkcja i kierownictwo produkcji filmów dokumentalnych, historycznych, edukacyjnych oraz reportaży. Produkcje MB FILM Mateusz Bobek były realizowane na antenę TVP, TVP 3 Kraków oraz dla instytucji np. Uniwersytet Jagielloński. Zajmowałem się tematyką niepełnosprawności i wykluczeń. Większość produkcji realizowałem w celu emisji telewizyjnej.

4. Realizacja komercyjna – filmy korporacyjne, reklamowe i produktowe, relacje z eventów. Naszymi klientami byli m.in.: Allegro, Uniwersytet Jagielloński, Valkea, Wydawnictwo Znak, Capgemini, BlooberTeam, Fundacja Moffin.

5. Filmoznawstwo/Edukacja – zJestem z wykształcenia filmoznawcą i kocham kino. Prowadzę szkolenia, warsztaty dla młodzieży z wiedzy o filmie i realizacji filmowej. Wykłady i prelekcje filmoznawcze.